POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Návrat na hlavní stranuFulltext
 

Tisková zpráva MP - 12.3. - 19.3.07

Strážníci městské polici pokračují hlavně v nočních hodinách v intenzívním hlídkování ve městě s cílem zamezit krádežím, výtržnictví a narušování veřejného pořádku hlavně osobami pod vlivem alkoholu.
I nadále však spoléháme i na pomoc občanů města, kdykoliv by viděli jakékoliv podezřelé chování osob v blízkosti objektů s měděnými svody a parapety, v blízkosti hřbitova nebo na něm samotném apod., volejte prosím okamžitě bezplatnou linku 156. Zaměřili jsme se i na dění v nočních hodinách v ulici Anglická, kde podnapilé osoby ničí oplocení, ruší noční klid a vyvolávají výtržnosti.
Při hlídkování v noci z pátku na sobotu byli zadrženi tři 17-ti letí mladíci z Nového Malína, kteří v podnapilém stavu tropili výtržnosti v amfiteátru u vily Doris. Dechovou zkouškou bylo zjištěno 0,54, 0,6 a 1 promile alkoholu. Jmenovaným byla uložena bloková pokuta a jejich chování bude oznámeno na sociální odbor MěÚ Šumperk k dalšímu řešení.
V pátek 16.3. v nočních hodinách byl hlídkou MP zadržen podnapilý 47 letý řidič ze Šumperka, který řídil motorové vozidlo s 2,61 promile alkoholu. Muž byl zadržen, vozidlo bylo odstaveno a případ byl předán OO PČR k dalšímu řešení.
Dne 18.3. byl v prodejně Kaufland zadržen 25 letý muž ze Šumperka, který zde kradl cukrovinky. Protože tento muž byl v posledních třech letech za krádeže trestán, byl předán PČR k dalšímu řešení.
Rovněž v dopravní kázni bylo nutné řešit prohřešky řidičů, kteří nerespektují pravidla pro parkování na sídlištích, konkrétně na ulici Prievidzská nebo zákaz pro vjezd vozidel na ulici Jílové.
V současné době probíhá na komunikacích města úklid. Přenosné dopravní značky jsou umísťovány do jednotlivých ulic vždy týden předem a o jejich umístění je pořízena fotodokumentace. Je až s podivem, kolik občanů-řidičů je neukázněných a při úklidu právě v jejich ulici "zapomenou" přeparkovat. Následuje odtah a pokuta. Jen v minulém týdnu jsme řešili celkem 30 případů nekázně za niž byly uloženy blokové pokuty v celkové výši 21 500,- Kč.
Dne 16.3. kolem 03,00 hodin ráno se hlídce MP podařilo zadržet 28 letého muže ze Šumperka, který se pokoušel z balkonu domu na ulici Gen. Krátkého odcizit internetovou anténu. Protože při kontrole byly u muže nalezeny ještě další věci a bylo podezření, že tyto pochází rovněž z krádeží, byl muž omezen na osobní svobodě a převezen na OO PČR k dalšímu řešení.
Dále byli odchyceni celkem 4 psi, všichni byli vráceni svým majitelům.

Ing. Mikulec

DALŠÍ INFORMACE: Městská policie
Zveřejněno 19.03.2007 v 13:13 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

  Mapa