POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Návrat na hlavní stranuFulltext
 

Tisková zpráva MP Šumperk za období 5. -11.11.2007

V uplynulém týdnu prováděla MP Šumperk ve třech dnech opět kontrolu, zaměřenou na dodržování nejvyšší povolené rychlosti. Bylo zadrženo 27 řidičů, kteří povolenou rychlost v daném místě překročili, za což jim byly uloženy blokové pokuty.

V uplynulém týdnu byli odchycen jeden pes, který byl převezen do psího útulku v Zábřehu.

Dne 5.11.2007 zjistila hlídka MP Šumperk při projednávání krádeže alkoholu v prodejně Hypernova, že pachatel této krádeže byl již za takový čin v posledních třech letech potrestán; věc proto nemohla být řešena jako přestupek proti majetku, ale byla předána Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Podobný skutek byl řešen strážníky MP Šumperk také 11.11.07, kdy byl pachatel krádeže v obchodě, jednalo se opět o Hypernovu, předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 6.11.2007 ve 04,20 hod. zasahovala hlídka MP Šumperk proti výtržníkům v baru Bonanza na Hlavní třídě, kteří vyhrožovali servírce újmou na zdraví. Jeden z mužů také poškodil hrací automat. Muži napadali i zakročujícího pracovníka bezpečnostní agentury. Útočníkům bylo zbráněno v dalším protiprávním jednání a věc byla na místě předána Policii ČR.

Dne 10.11.2007 v nočních hodinách byla provedena v součinnosti s Policií ČR preventivně bezpečnostní akce, zaměřená na podávání alkoholu mladistvým. V průběhu tříhodinové akce nebyly ve vytipovaných restauracích zjištěny nedostatky, týkající se tohoto nešvaru.

V průběhu týdne bylo řešeno v několika případech porušování zákazu kouření; jednalo se zejména o prostory nádraží ČD.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP Šumperk

DALŠÍ INFORMACE: Městská policie
Zveřejněno 12.11.2007 v 13:09 hodin
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

  Mapa