POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Návrat na hlavní stranuFulltext
 

Tisková zpráva MP Šumperk za období 12. -18.11.2007

V uplynulém týdnu byla provedena jedna akce, zaměřená na dodržování nejvyšší povolené rychlosti. V průběhu dvou hodin bylo zadrženo 8 řidičů, kteří povolenou rychlost na ul. Lidické překročili, za což jim byly uloženy blokové pokuty.

Dne 13.11.2007 zjistila hlídka MP Šumperk při projednávání krádeže zboží v prodejně Kaufland, že pachatel této krádeže byl již za takový čin v posledních třech letech potrestán; věc proto nemohla být řešena jako přestupek proti majetku, ale byla předána Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Téhož dne se obrátil na hlídku MP Šumperk muž, s tím, že viděl na autobusovém nádraží osobu, která se snaží přeřezat lankový zámek, kterým byla uzamčena dvě jízdní kola k sobě. Hlídka MP Šumperk na uvedeném místě vzápětí zadržela muže, který se po násilném odstranění zámku pokusil kolo odcizit. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření. Obě jízdní kola byla převezena na služebnu městské policie a v odpoledních hodinách byla předána majitelkám.

Dne 14.11.2007 ve 21,45 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Jesenické řidiče, která řídil osobní motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Strážníky byla provedena orientační dechová zkouška, při které bylo zjištěno 2,8 promile alkoholu. Věc byla předána Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 15.11.2007 v 01,00 hod. bylo při kontrole Sadů 1.máje zjištěno, že se zde zdržuje teprve dvanáctiletá dívka z Velkých Losin. Dále bylo zjištěno, že ji doma pohřešují, protože nebyla ve škole a nevrátila se domů. Byla proto převezena na Obvodní oddělení Policie ČR v Šumperku a předána rodičům.

V průběhu týdne byla opět věnována pozornost nádražním prostorám jak se zaměřením na osoby, které tyto prostory znečišťují a znepříjemňují tak cestování nám všem, tak na postihování zákazu kouření.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP Šumperk

DALŠÍ INFORMACE: Městská policie
Zveřejněno 19.11.2007 v 12:42 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

  Mapa