POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Návrat na hlavní stranuFulltext
 

Viktor Dostal rozdával medaile

Vídeňský univerzitní profesor a šumperský rodák Univ. Prof. Dr. Viktor Dostal daroval šumperským organizacím finanční dar v celkové výši 99.464,40 Kč. Letos poprvé v historii získali obdarovaní také Medaili Viktora Dostala. Pan Dostal s manželkou při návštěvě Šumperka přijal pozvání starosty města ke společnému přátelskému setkání s obdarovanými.
Šárka Faberová získala dar jako stipendium v souvislosti s Udělením ceny prof. Dostala pro rok 2007. Medaili za Šárku převzali rodiče, Šárka v té době nacvičovala v Praze choreografii pod významným španělským choreografem. Šárka s tancováním začala již v útlém věku - když navštěvovala mateřskou školu. Od jedenácti let bydlí a studuje v Praze, v současné době studuje osmý ročník na konzervatoři, do maturity jí zbývá ještě jeden rok. Největším úspěchem je vítězství ve výběrovém řízení za Českou republiku a reprezentace České republiky v Polsku.
Farní středisko mládeže Šumperk, o.p.s. využije finanční dar na financování nákladů spojených s úpravou objektu. Medaili převzal MUDr. Vít Rozehnal, který prof. Dostalovi představil činnost Farního střediska mládeže - budovu středisko získalo od státu v dezolátním stavu. Díky financím darovaným již v minulém roce koupili historické dveře, letos se zaplatí sanitární technika. Některé z oprav byly zadány firmám (např. střechy, plynofikace), většina oprav probíhala svépomocí. S otevíráním nových prostor se rozšiřují i činnosti Farního střediska mládeže - zkušebny využívají ke svým pěveckým zkouškám tři sbory, existuje zde rodinné centrum, probíhá dopolední cvičení seniorek, katechismus a další.
Základní škola Šumperk, 8. května 63 získala dar na financování nákladů souvisejících s výukou cizích jazyků. Medaili převzal ředitel školy, Mgr. Radovan Pavelka. Za finanční dar pan ředitel poděkoval za celý pedagogický sbor, jehož zásluhou se rozvíjí výuka jazyků. Děti se na Základní škole Šumperk, 8. května 63, mezi lidmi známé jako "Hluchák", mohou setkat s anglickým jazykem hravou ústní formou již od první třídy. Od šesté třídy se potom vyučují další jazyky - německý, francouzský, španělský. Dle slov pana ředitele si každé dítě může vybudovat na základní škole velmi slušný jazykový základ pro kontakty se zahraničím.
Další finanční dar obdržela Taneční škola Olympia. Medaili převzal pan Jiří Hrubý, který se již letitě věnuje výuce společenského tance v Šumperku. Společenskému tanci se v Šumperku věnují občané všech věkových kategorií - dle slov pana hrubého nejmladší tanečníci mají 4 roky, nejstarší účastník kurzů tanců pro dospělé má 65 let. Pan Hrubý dbá na vysokou kulturu tance, i dnes jsou bílé rukavičky pro účastníky kurzů společenského tance a společenské výchovy povinností. Mladí tanečníci z tanečních kurzů absolvují nejen náročné tréninky, ale předvádí ukázky společenských tanců na plesech, zábavách a dalších kulturních akcích, účastní se soustředění a soutěží. V současné době probíhá spolupráce i s vídeňskými učiteli, od kterých pan Hrubý přebírá některé dobré praxe - např. hodina tance může být věnována jedné konkrétní barvě apod.
Dovolujeme si všem obdarovaným poblahopřát a popřát mnoho dalších úspěchů při jejich činnostech.

Ing. Andrea Jahnová
tisková mluvčí

Dostal
DALŠÍ INFORMACE: Městský úřad Šumperk
Zveřejněno 13.12.2007 v 10:14 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

  Mapa